Relacja ze spotkania czytelniczego nr 2

 

Levitt_1

14 grudnia 2016 roku o godzinie o 18.00 odbyło się drugie spotkanie czytelnicze Klubu Biegowo-Czytelniczego, w którym brało udział siedem osób. Dyskutowaliśmy o książce „Freakonomia”, którą napisali: Steven D. Levitt i Stephen J. Dubner.

„W książce tej chodzi o to, aby oderwać jedną albo dwie warstwy, pokrywające powierzchnię współczesnego świata i zobaczyć co się dzieje pod spodem.”

Levitt_7

Naszym rozważaniom towarzyszyło pytanie: czy ekonomia to przede wszystkim nauka związana z pomiarem bodźców? Zastanawialiśmy się również, czy w ekonomii można prowadzić eksperymenty oraz co może być przedmiotem badań w pracy magisterskiej i  jak je przeprowadzać, aby zyskać opinię ekonomicznego freak’a?Levitt_3

Książkę bardzo szybko się czyta. Jest momentami zabawna i daje nieco niekonwencjonalne spojrzenie na ekonomię. Tych, którzy jeszcze do niej nie zajrzeli – zachęcamy do tego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *