Projekty

Najnowsze Projekty:

 

07.04.2021 – Rynek nieruchomości oczami studenta

Wydarzenie z cyklu „Seminarium Nowoczesne Zarządzanie Biznesem” pt. „Rynek nieruchomości oczami studenta” zostało zorganizowane przez Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem, Koło Naukowe Miast i Urbanizacji Uniwersytet Warszawski oraz Interdyscyplinarne Koło Naukowe Ochrony Przyrody Uniwersytet Warszawski. Wydarzenie obejmowało kilka wystąpień Kół Naukowych z różnych miast. Przedstawiciele naszego KN Nieruchomości – Wiktoria i Michał przedstawili „Wpływ pandemii na ceny transakcyjne i ofertowe na rynku wtórnym w wybranych polskich miastach”.

29.03.2021 – Spotkanie z Kaufland Polska

Koło Naukowe Nieruchomości przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach razem z Kaufland Polska miało przyjemność zorganizować wykład ekspercki pt. “Wynajem powierzchni handlowej oraz kwestie dotyczące wyboru lokalizacji dla marketów”. Podczas wykładu poznaliśmy między innymi strategię firmy Kaufland i innowacyjne koncepcje nowych marketów.

11.03.2021 – „Akademia Zarządcy Nieruchomości. Wyzwania na dziś i jutro”

Tym razem eksperci z Colliers w zakresie zarządzania nieruchomościami opowiedzieli o wyzwaniach z jakimi mierzą się na co dzień zarządcy nieruchomości. Prelegenci z Katowic i Krakowa opowiadali między innymi o przejmowaniu nowych nieruchomości pod zarząd, wprowadzaniu najemców oraz nowych wyzwaniach w dobie pandemii. Dowiedzieliśmy się także jak zarządcy Colliers z różnych miast kooperują ze sobą oraz jak trafili na zawód zarządcy nieruchomości.

14.12.2020 – New Normal – Retail w czasach zarazy

Koło Naukowe Nieruchomości przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach miało przyjemność uczestniczyć w spotkaniu online z cyklu „Ruszaj w Nieruchomości” organizowane przez firmę Colliers International. Spotkanie prowadziły Marta Cegielnik-Michalska oraz Martyna Nasiłowska z działu Retail Agency (powierzchni handlowych).

03.12.2020 – Spotkanie z Radosławem Rupem

Jako KN Nieruchomości mieliśmy przyjemność spotkania się z Radosławem Rupem, liderem Stowarzyszenia Mieszkanicznik w Katowicach. Tematem były trendy na rynku inwestowania w nieruchomości, a w części warsztatowej zakup kawalerki na wynajem. Mimo tego, że spotkanie odbyło się w formie online, Radosław zainspirował nas swoim wystąpieniem i ujawnił nam swoje podejście do rynku nieruchomości.

26.11.2020 – Spotkanie z Colliers International

Spotkanie poprowadził Mateusz Cieślik – Senior Associate z Colliers International we Wrocławiu. Na spotkaniu ekspert opowiedział między innymi o tym co w ostatnim czasie wydarzyło się na rynku nieruchomości biurowych, jakie stoją przed nim wyzwania i jakich zmian możemy się spodziewać. Pod koniec spotkania odbył się konkurs z nagrodą dla uczestników.

13.05.2020 – udział w Real Estate Case Day 2020 organizowany przez SKN Inwestycji i Nieruchomości

Podczas webinara prowadzonego przez BNP Paribas Real Estate dokonywaliśmy wstępnych analiz w celu dowiedzenia się, czy warto jest przedłużać dotychczasową umowę najmu powierzchni magazynowej. Drugim z kolei wydarzeniem, w którym uczestniczyli członkowie naszego Koła, było spotkanie dotyczące analizy finansowej inwestycji i transakcji dos and don’t.

06.03.2020 – Warsztaty dotyczące nowoczesnych technologii w zarządzaniu nieruchomościami

Podczas warsztatów mieliśmy okazję zapoznać się zarówno z zagadnieniami teoretycznymi, jak i praktycznymi dzięki wykorzystaniu oprogramowania firmy — Singu FM, profesjonalnego narzędzia do zarządzania oraz bieżącej obsługi nieruchomości. Zastosowane rozwiązania zrobiły na nas ogromne wrażenie, a same warsztaty były niezwykle interesujące.